Centrum Badań Profilaktycznych

 

 Już 28 stycznia w godzinach 13:00-18:00 będziecie mogli wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu organizowanym w naszym Sztabie. Przez cały dzień zespoły medyczne będą przeprowadzać dla Was badania profilaktyczne. Zachęcamy każdą chętną osobę do odwiedzenia naszego Centrum Badań Profilaktycznych, wrzucenia symbolicznej kwoty do puchy i skorzystania ze specjalnie przygotowanych dla Was badań.

Cetrum Badań na stronę www

 Co na Was czeka?

 

SCANMED

Doświadczeni specjaliści przeprowadzą analizę lipidogramu, kluczowego wskaźnika krwi, który obejmie badanie następujących wskaźników: trójglicerydów, cholesterolu całkowitego, lipoprotein o niskiej i wysokiej gęstości (frakcji cholesterolu zawierających odpowiednio LDL i HDL). Po badaniu będziecie mogli dowiedzieć się więcej o stanie Waszej gospodarki lipidowej i zaburzeniach metabolicznych, a co za tym idzie ryzyku rozwoju miażdżycy tętnic i powikłań sercowo- naczyniowych takich jak zwężenie naczyń wieńcowych, zawał mięśnia sercowego czy udar mózgu. 

Oprócz tego pielęgniarka POZ udzieli Wam ciekawych wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia oraz niezbędnych badań profilaktycznych dostosowanych indywidualnie. Będzie można również zasięgnąć wszelkich informacji odnośnie usług świadczonych w Centrum Medycznym Scanmed.

Print
poznanskie-centrum-diagnostyki-znamion-logo

POZNAŃSKIE CENTRUM DIAGNOSTYKI ZNAMION

Przygotowaliśmy dla Was również bardzo ciekawe badanie znamion. Na czym ono polega? Dermatolog używając dermatoskopu analizuje skórne znamiona, oceniając ich kształt, kolor, asymetrię i ewentualne zmiany rozmiaru. 

Takie badanie pomoże przy wczesnym wykryciu zmian nowotworowych, a regularne monitorowanie znamion stanowi najlepszą profilaktykę czerniaka.

Badanie przeprowadzą lekarze na co dzień pracujący w Poznańskim Centrum Diagnostyki Znamion.

POLSKIE TOWARZYSTWO STUDENTÓW FARMACJI

Studenci zrzeszeni w Polskim Towarzystwie Studentów Farmacji Oddział Poznań przygotowali dla Was badania nadciśnienia i cukrzycy. Na stanowisku dokonają pomiaru ciśnienia tętniczego oraz umożliwią pomiar glikemii. 

Zwrócą oni również uwagę na powszechność i zagrożenia wynikające z chorób cywilizacyjnych.

logo_poziomo
image

BLOCH OPTYK

Optometrystka Bloch Optyk Katarzyna Głowacka uszykowała dla Was przesiewowe badanie wzroku, które ma na celu wczesne wykrycie wad i dysfunkcji wzroku. 

Podczas badania oceniana będzie ostrość wzroku na różne odległości korzystając z tablic testowych. Sprawdzane jest także widzenie przestrzenne, konwergencja i akomodacja oraz ustawienie oczu. 

Po zakończonym badaniu w przypadku stwierdzonych nieprawidłowości wydane zostaną pisemne zalecenia dotyczące dalszej diagnostyki.

DKMS

Na nowotwór można zachorować w każdym wieku, bez względu na tryb życia czy schorzenia. Często jedyną skuteczną metodą leczenia jest przeszczepienie komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. 

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego takiego zabiegu. W Centrum Badań Profilaktycznych każdy może zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców szpiku Fundacji DKMS. 

A może masz jakieś obawy lub wątpliwości? Strach ma wielkie oczy i zwykle wynika z nieświadomości. Raz-dwa uporamy się z mitami i wszystko stanie się jasne. Ty też możesz uratować komuś życie. #dobropowraca

Logo-1
logo_gold

MOMSCLINIC

Momsclinic to zespół specjalistów, którzy holistycznie dbają o zdrowie kobiet. Proponowane przez nich działania w ramach Centrum Badań Profilaktycznych to przede wszystkim: konsultacja z zakresu planowania ciąży wraz z analizą składu ciała, konsultacje dietetyka ciążowego wraz ze wskazaniem odpowiedniej suplementacji, profilaktyka raka szyjki macicy, konsultacje w zakresie preferowanych metod antykoncepcji, nauka opieki poporodowej takiej jak np. chustonoszenie. Dla pacjentek ciężarnych przewidziana jest również możliwość skorzystania z USG 3D i 4D.

Eksperci odpowiedzą również na wiele pytań pojawiających się w trakcie planowania czy przeżywania ciąży, takich jak np.:

Przygotowanie do porodu drogami natury lub przez cięcie cesarskie – co warto wiedzieć?

  • Kiedy i jak rozpoznajemy cukrzycę ciążową?
  • Najważniejsza profilaktyka: co poza cytologią?
  • Dlaczego lepiej karmić niemowlę swoim mlekiem?

Pamiętajcie! Profilaktyka to klucz do długiego, pełnego energii życia. Koniecznie odwiedźcie nasze stoiska i dowiedzcie się więcej o swoim zdrowiu.